Eiffel Tower

מגדל אייפל בתקופת החורף

גלו את היופי והקסם של מגדל אייפל בחורף, כאשר המבנה האייקוני הופך לארץ פלאות קפואה. מאמר זה בוחן את החוויות הייחודיות והנופים עוצרי הנשימה שמחכים למבקרים בעונה קסומה זו.

הקדמה: ארץ פלאות חורף בלב פריז

החורף בפריז הוא זמן קסום מלא באורות מנצנצים, בתי קפה נעימים ונוף עונתי מדהים. ובלב ארץ הפלאות החורפית הזו ניצב מגדל אייפל האייקוני, המתנשא מעל העיר ומספק למבקרים נוף עוצר נשימה של הנוף המושלג למטה. בעוד שרבים עשויים לחשוב על מגדל אייפל כיעד לקיץ, חודשי החורף מציעים חוויה ייחודית וקסומה שאסור לפספס. האוויר החורפי הפריך, השקט השקט של ירד השלג והאורות המנצנצים של המגדל, כולם יחד יוצרים חוויה בלתי נשכחת באמת. בין אם אתם מבקרים בפעם הראשונה או פריזאים ותיקים, מגדל אייפל בחורף הוא חוויה שתשאיר אתכם מרותקים.

כשהטמפרטורות יורדות והשלג מתחיל לרדת, מגדל אייפל הופך לארץ פלאות חורפית שאסור לפספס. עם פחות קהל ותורים קצרים יותר, החורף הוא הזמן המושלם להתרשם מהיופי של המגדל בלי המוני הקיץ. בין אם אתם מחפשים לטייל רומנטי בגני טרוקדרו הסמוכים או ליהנות מכוס שוקו חמה באחד מבתי הקפה הרבים הסמוכים, מגדל אייפל הוא הרקע המושלם לכל הרפתקה בחורף. ועם כל כך הרבה אירועים ופעילויות עונתיים המתקיימים ברחבי העיר, תמיד יש משהו חדש לגלות.

מגדל אייפל מכוסה שלג על רקע שמיים קודרים
מגדל אייפל מכוסה שלג על רקע שמיים קודרים

למה לבקר במגדל אייפל בחורף?

ביקור במגדל אייפל בחורף מציע חוויה ייחודית שאינה זמינה בחודשי הקיץ. עם פחות קהל ותורים קצרים יותר, המבקרים יכולים לטבול את עצמם במלוא היופי וההוד של המגדל מבלי להרגיש המומים מהמוני הקיץ. האורות המנצנצים של המגדל מדהימים במיוחד על רקע השלג של החורף, ויוצרים אווירה קסומה שאינה דומה לשום דבר אחר.

בנוסף ליופיו של המגדל, יש עוד סיבות רבות לבקר במגדל אייפל בחודשי החורף. גני טרוקדרו הסמוכים הופכים לארץ פלאות חורפית, עם משטח החלקה על הקרח ודוכני שוק עונתיים שמוכרים הכל, מכפפות צמר חמות ועד מאפים צרפתיים טעימים. ועם כל כך הרבה בתי קפה ומסעדות נעימים בקרבת מקום, המבקרים יכולים להתחמם עם כוס קקאו חמה או ארוחה צרפתית טעימה לאחר יום של סיורים.

למי שמחפש משהו יותר הרפתקני, מגדל אייפל מציע סיורים מודרכים ואירועים מיוחדים לאורך חודשי החורף. מהפלגות רומנטיות לארוחת ערב על הסיין ועד לרכיבות מרתקות בקו המאפשרות למבקרים להמריא מעל סבכת הברזל המפורסמת של המגדל, יש משהו לכולם בנקודת הציון הפריזאית האייקונית הזו.

עם זאת, אולי הסיבה המשכנעת ביותר לבקר במגדל אייפל בחורף, היא הנופים הפנורמיים המדהימים הזמינים ממרפסת התצפית של המגדל. ביום בהיר, מבקרים יכולים לראות לאורך קילומטרים את העיר, ולצפות ביופי עוצר הנשימה של פריז מלמעלה. וכששמש החורף שוקעת מוקדם יותר ביום, המבקרים יכולים לחוות את יופיו של המגדל על רקע שקיעה חורפית מדהימה.

מבט ממעוף הציפור: מה אתה יכול לראות ממגדל אייפל בחורף?

 • ציוני דרך בפריז:
  ממרפסת התצפית של מגדל אייפל, המבקרים יכולים ליהנות מנופים מדהימים של כמה מנקודות הציון המפורסמות ביותר של פריז. ביום חורף בהיר, המבקרים יכולים לראות את שער הניצחון, נוטרדאם, מוזיאון הלובר ואתרים פריזאיים רבים נוספים. ראיית ציוני הדרך הללו מלמעלה מציעה פרספקטיבה ייחודית שלא ניתן לחוות מהקרקע.
 • 2. נהר הסיין:
  נהר הסיין הוא חלק בלתי נפרד מהחיים הפריזאיים, והוא נראה ממרפסת התצפית של מגדל אייפל. בחורף, הנהר מרופד לעתים קרובות בשלג וקרח, ויוצר ניגוד יפהפה אל מול המים הכחולים העמוקים. המבקרים יכולים לצפות בסירות ובדוברות מנווטות בנהר, ואפילו להציץ בגשר פונט דה ל'אלמה המפורסם.
 • 3. ארץ הפלאות החורף:
  ממרומי מגדל אייפל, מבקרים יכולים לראות את העיר כולה שהופכת לארץ פלאות חורפית. הגגות והרחובות המכוסים בשלג יוצרים אווירה קסומה שבאמת בלתי נשכחת. המבקרים יכולים גם לצפות במקומיים ותיירים כאחד נהנים מהחלקה על הקרח, קניות וטיולים ברחבי העיר.

  אחד ההיבטים הייחודיים ביותר של מגדל אייפל בחורף הוא הנוף הפנורמי שהוא מציע. ממרומי המגדל יכולים המבקרים לראות את כל העיר פריז פרושה לפניהם, עם ציוני הדרך המפורסמים ושכונותיה המקסימות הנראות לכל עבר. הנוף מהמם במיוחד בחודשי החורף, כאשר הגגות והרחובות המכוסים בשלג יוצרים אווירה קסומה שאינה דומה לשום דבר אחר.

  אחד הנופים האיקוניים ביותר ממגדל אייפל הוא זה של נהר הסיין, המתפתל בלב העיר. ממרפסת התצפית, המבקרים יכולים לצפות בסירות ובדוברות מנווטות את הנהר, ואפילו להציץ בגשר פונט דה ל'אלמה המפורסם. בחורף, הנהר מרופד לעתים קרובות בשלג וקרח, ויוצר ניגוד יפהפה אל מול המים הכחולים העמוקים.

  גולת הכותרת נוספת של הנוף ממגדל אייפל היא ההזדמנות לראות את ציוני הדרך המפורסמים ביותר של פריז מלמעלה. ביום בהיר, המבקרים יכולים לראות את שער הניצחון, נוטרדאם, מוזיאון הלובר ואתרים איקוניים רבים אחרים. ראיית ציוני הדרך הללו מלמעלה מציעה פרספקטיבה ייחודית שלא ניתן לחוות מהקרקע.

  לבסוף, הנוף ממגדל אייפל מציע הזדמנות לראות את פריז הופכת לארץ פלאות חורפית. ממרומי המגדל, המבקרים יכולים לראות את כל העיר מכוסה בשלג, כאשר המקומיים והתיירים כאחד נהנים מהחלקה על הקרח, קניות וטיולים ברחבי העיר. הנוף מהמם במיוחד בתקופת החגים, כאשר העיר מקושטת באורות חגיגיים וקישוטים.

מבט אווירי של פריז מכוסה בשלג, כפי שניתן לראות מסיפון המצפה של מגדל אייפל
מבט אווירי של פריז מכוסה בשלג, כפי שניתן לראות מסיפון המצפה של מגדל אייפל

"מחזה כפור": השינוי הקפוא של המגדל

מגדל אייפל הוא אחד מציוני הדרך המוכרים ביותר בעולם, והוא אפילו יפה יותר בחורף כשהוא מצופה בשכבה של כפור קפוא. המבנה המתכתי של המגדל הופך למחזה כפור, עם נטיפי קרח תלויים על כל משטח. הטרנספורמציה של המגדל בחורף היא באמת מחזה שכדאי לראות, והוא חובה לראות לכל מי שמבקר בפריז במהלך החודשים הקרים יותר.

כשהטמפרטורה יורדת בפריז, מגדל אייפל מתחיל לקבל מראה חדש. הלחות באוויר קופאת על משטחי המתכת, ויוצרת שכבת כפור המכסה את כל המגדל. נטיפי הקרח הנוצרים בקצוות ובפינות המגדל יפים במיוחד, נוצצים באור השמש ויוצרים אפקט מסנוור.

המבקרים במגדל אייפל בחורף צריכים להיות מוכנים לקור, אבל הטרנספורמציה הקפואה של המגדל שווה להתגבר על פגעי מזג האוויר. מראהו הייחודי של המגדל בחורף מעיד על יופיו של הטבע, והוא תזכורת לעוצמתן של העונות המתחלפות.

השינוי הקפוא של המגדל מספק גם הזדמנות מצוינת לצלמים ואמנים ללכוד את המגדל באור חדש. המשטחים הכפוריים יוצרים מרקם ייחודי המושלם לביטוי אמנותי, והמראה הנוצץ של המגדל בטוח יעורר יצירתיות.

בנוסף למשיכה החזותית שלו, השינוי הקפוא של מגדל אייפל מספק גם חוויה חושית ייחודית. קול הרוח הנושבת דרך נטיפי הקרח ופריך השלג מתחת לרגליים יוצרים אווירת ארץ פלאות חורפית שאינה דומה לשום דבר אחר.

תענוגות קולינריים במגדל אייפל

מגדל אייפל הוא לא רק חגיגה ויזואלית, אלא הוא גם מציע מגוון של תענוגות קולינריים למבקרים. במגדל פועלות מספר מסעדות, שלכל אחת אווירה ותפריט ייחודי משלה. מאוכל משובח ועד ארוחות מזדמנות, יש משהו לכל טעם ותקציב.

מסעדת הדגל של המגדל, Le Jules Verne, היא ביקור חובה עבור אוכלי אוכל. ממוקמת בקומה השנייה של המגדל, המסעדה מציעה נופים פנורמיים מדהימים של פריז בזמן שהסועדים נהנים מארוחת גורמה. התפריט כולל מנות צרפתיות קלאסיות עם טוויסט מודרני, שנוצרו על ידי השף פרדריק אנטון בעל כוכב מישלן.

לחוויית אוכל נינוחה יותר, המבקרים יכולים ללכת לבראסרי בקומה הראשונה של המגדל. הבראסרי מציע מגוון של קלאסיקות צרפתיות, לרבות אסקרגו, מרק בצל וסטייק צ'יפס. האווירה הרגועה והמחירים הנוחים הופכים אותו לבחירה פופולרית עבור משפחות וקבוצות.

לחוויה מיוחדת באמת, המבקרים יכולים להזמין שולחן בבר שמפניה בקומה העליונה של המגדל. הבר מציע מבחר של שמפניות פרימיום, כמו גם חטיפי גורמה כמו קוויאר וכבד אווז. הנוף הנשקף מהקומה העליונה הוא ללא תחרות, והמבקרים יכולים ליהנות מכוס מבעבע תוך שהם צופים במראות עוצרי הנשימה של פריז.

מגדל אייפל מציע גם מגוון של ספקי מזון ודוכני חטיפים למי שנמצא בדרכים. המבקרים יכולים לחטוף שוקו חם או קפה מאחד מהספקים הרבים של המגדל, או להתפנק עם פינוק מתוק כמו קרפ או וופל.

בנוסף למסעדות ולמוכרי המזון של המגדל, המבקרים יכולים להביא גם אוכל משלהם ולערוך פיקניק במדשאות המגדל. השטחים הציבוריים של המגדל פתוחים למבקרים, ורבים בוחרים להביא שמיכה וליהנות מארוחה עם נוף.

זוג נהנה מארוחה רומנטית במסעדת Le Jules Verne, הממוקמת בתוך מגדל אייפל
זוג נהנה מארוחה רומנטית במסעדת Le Jules Verne, הממוקמת בתוך מגדל אייפל

אירועי חורף בלתי נשכחים ב-Landmark

מגדל אייפל הוא לא רק נקודת ציון יפה, אלא הוא גם מוקד לאירועי חורף מרגשים. משווקים חגיגיים ועד משטחי החלקה על הקרח, לא חסר מה לעשות במגדל בעונת החורף.

 • שווקים חגיגיים:
  במהלך חודשי החורף, מגדל אייפל הוא ביתם של כמה שווקים חגיגיים. המבקרים יכולים לעיין בעבודות יד מקומיות, לטעום פינוקים צרפתיים מסורתיים וליהנות ממוזיקה חיה ובידור. השווקים מציעים חווית קניות ייחודית והזדמנות לספוג את האווירה החגיגית.
 • החלקה על הקרח:
  אחת מפעילויות החורף הפופולריות ביותר במגדל אייפל היא החלקה על הקרח. המבקרים יכולים לגלוש סביב משטח ההחלקה על הקרח של המגדל, עם קו הרקיע הפריזאי המדהים כתפאורה. משטח ההחלקה פתוח לגולשים בכל הרמות, ויש אפילו שיעורי החלקה זמינים למי שרוצה לשפר את כישוריו.
 • תצוגות אור:
  מגדל אייפל ידוע בתצוגות האור המסנוורות שלו, ובעונת החורף, תאורת המגדל מקבלת טוויסט חגיגי. המבקרים יכולים לראות את המגדל מואר באדום, ירוק וזהב לחג המולד, או בכחול-לבן לחג החנוכה. המגדל כולל גם מופע אורות מיוחד מדי שעה אחרי רדת החשיכה, שהוא נקודת חובה למבקרים.
 • חגיגות ראש השנה:
  מגדל אייפל הוא המקום המושלם לצלצל בשנה החדשה. המגדל מארח בחצות מופע זיקוקים מרהיב, אותו ניתן לראות מכל רחבי פריז. המבקרים יכולים ליהנות גם ממוזיקה חגיגית ובידור בשעות שלפני הספירה לאחור.

האם מגדל אייפל פתוח בחורף?

כן, מגדל אייפל פתוח בעונת החורף. עם זאת, שעות הפתיחה של המגדל עשויות להשתנות בהתאם לתקופת השנה ולתנאי מזג האוויר. עדיף לבדוק באתר הרשמי של המגדל את המידע העדכני ביותר על שעות פתיחה וסגירות.

המבקרים צריכים להיות מוכנים גם לטמפרטורות קרות יותר בעונת החורף. בעוד המגדל מציע נופים מדהימים של פריז בחורף, חשוב להתלבש חם וללבוש הנעלה מתאימה. מרפסות התצפית של המגדל עשויות להיות סוערות למדי, ולכן כדאי להביא גם מעיל וכובע חמים.

בנוסף לטמפרטורות הקרות יותר, המבקרים צריכים להיות מודעים לכך שהמגדל עשוי להיות צפוף יותר בתקופות השיא של חופשת החורף. זה כולל את השבועות שקדמו לחג המולד ולערב השנה החדשה. עדיף להזמין כרטיסים מראש כדי למנוע תורים ארוכים ולהבטיח גישה למגדל.

למרות הפוטנציאל להמונים וטמפרטורות קרות יותר, מבקרים רבים מגלים שעונת החורף היא זמן אידיאלי לבקר במגדל אייפל. האווירה החגיגית של המגדל ואירועי החורף יוצרים חוויה קסומה שאסור לפספס. בנוסף, הטמפרטורות הקרות יותר יכולות לגרום לשמיים בהירים יותר ולראות טובה יותר, ומציעות כמה מהנופים הטובים ביותר של העיר.

מגדל אייפל מואר בלילה, והטיל זוהר חם על השלג שמסביב
מגדל אייפל מואר בלילה, והטיל זוהר חם על השלג שמסביב

טיפים לביקור במגדל אייפל בחורף

 • הזמינו כרטיסים מראש:
  כפי שצוין קודם לכן, מגדל אייפל יכול להיות צפוף למדי בעונת החורף. כדי למנוע תורים ארוכים ולהבטיח גישה למגדל, כדאי להזמין כרטיסים מראש. ניתן לעשות זאת בקלות דרך האתר הרשמי של המגדל.
 • 2. התלבשו חם:
  הטמפרטורות בחורף בפריז יכולות להיות די קרירות, במיוחד בראש המגדל. הקפידו ללבוש בגדים חמים ולהביא מעיל, כובע וכפפות. גם נעליים נוחות הן חובה.
 • 3. בחרו את השעה הנכונה ביום:
  מגדל אייפל מציע נופים עוצרי נשימה גם ביום וגם בלילה. עם זאת, אם אתם מבקרים בעונת החורף, אולי עדיף לבקר במהלך היום כשהטמפרטורות מעט יותר חמות.
 • 4. תכנון אירועי חורף:
  מגדל אייפל מציע מגוון אירועי חורף, כולל החלקה על הקרח ושווקי חגים. הקפד לבדוק את האתר הרשמי של המגדל לקבלת מידע על אירועים קרובים ולתכנן את הביקור שלך בהתאם.
 • 5. הביאו מצלמה:
  עונת החורף מציעה כמה מהנופים המדהימים ביותר של פריז ממרומי מגדל אייפל. הקפד להביא מצלמה כדי לתפוס את הרגע וליצור זיכרונות מתמשכים.

מה חושבים הפריזאים על מגדל אייפל בחורף?

הפריזאים מתגאים במגדל אייפל, הנחשב לסמל איקוני של העיר. בעוד תיירים רבים נוהרים למגדל בעונת הקיץ, מבקרי החורף יכולים לצפות גם לקבלת פנים חמה מהמקומיים. הנה כמה תובנות לגבי מה חושבים הפריזאים על מגדל אייפל בחורף:

 • 1. נוף חורף מלכותי:
  הפריזאים רואים במגדל אייפל במהלך החורף נוף מלכותי. המגדל הופך לארץ פלאות חורפית, עם פתיתי שלג ונטיפי קרח המוסיפים לקסם של המבנה. מהמראה הקסום הזה נהנים גם המקומיים וגם התיירים.
 • 2. יעד פופולרי לחורף:
  הפריזאים גאים בעובדה שמגדל אייפל הוא יעד פופולרי לתיירים בעונת החורף. הוא נחשב לאחד המקומות הרומנטיים והקסומים לביקור, במיוחד בתקופת החגים. הפריזאים מקבלים את המבקרים בזרועות פתוחות ונהנים לחלוק איתם את יופיה של העיר שלהם.
 • 3. נקודת ציון תרבותית:
  מלבד היותו פלא ארכיטקטוני, מגדל אייפל הוא גם נקודת ציון תרבותית שתופסת מקום מיוחד בלבם של הפריזאים. הוא מייצג את ההיסטוריה, התרבות והגאווה של העיר. הפריזאים מעריכים את תפקידו של המגדל למשוך מיליוני תיירים לעירם, מה שבתורו מחזק את הכלכלה המקומית ומקדם את המורשת התרבותית של העיר.

אמן פריזאי מצייר את מגדל אייפל המושלג מפארק סמוך
אמן פריזאי מצייר את מגדל אייפל המושלג מפארק סמוך

מסקנה: מחכה חוויה קסומה

לסיכום, ביקור במגדל אייפל במהלך החורף הוא חוויה קסומה באמת שאסור לפספס. מהנופים עוצרי הנשימה של פריז ועד להפיכתו של המגדל לארץ פלאות חורפית, יש משהו קסום בציון דרך איקוני זה במהלך החודשים הקרים יותר.

התענוגות הקולינריים המוצעים במסעדות המגדל רק מוסיפים לקסם החוויה. בין אם אתם מתפנקים בארוחת ערב רומנטית במסעדת ז'ול ורן או מתחממים עם שוקו חם במסעדת Le Buffet, במגדל אייפל יש משהו לכל בלוטת טעם.

אירועי החורף של המגדל, כמו שוק חג המולד וזיקוקי הסילבסטר, מספקים למבקרים חוויה ייחודית ובלתי נשכחת. אירועים אלו מאפשרים למבקרים לטבול באווירה חגיגית ושמחה שרק מוסיפה לקסם של מגדל אייפל בחורף.

למרות הטמפרטורות הקרירות יותר, מגדל אייפל נשאר פתוח לאורך כל עונת החורף, ומאפשר למבקרים לחוות את יופיו כל השנה. עם זאת, חשוב לציין שהמגדל יכול להיות עמוס יותר בעונת השיא, ולכן מומלץ לתכנן את הביקור מראש ולהזמין כרטיסים באינטרנט כדי למנוע תורים ארוכים.

חוויות חורף במגדל אייפל:

ניסיון מחיר (ILS) שעה (ות מקום
החלקה על הקרח 80 16:00 – 22:00 הרמפה של המגדל
קניות לחגים 0 10:00 – 19:00 חנות מזכרות במגדל אייפל
גלישה במזחלת 180 10:00 – 18:00 שאן דה מארס
מופע אורות חורף 0 19:00 – 23:00 צידי מגדל אייפל

מגדל אייפל בחורף מציע חוויה מיוחדת במינה, קסומה ומעוררת יראה כאחד. עם הנופים המדהימים והאווירה החגיגית שלו, אין זמן טוב יותר לבקר בנקודת ציון איקונית זו וליצור זיכרונות שיימשכו לכל החיים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן