Eiffel Tower

מגדל אייפל קטן בפראג

העתק ייחודי של מגדל אייפל האייקוני, הממוקם בלב פראג, מתגלה כאטרקציה פופולרית בקרב תיירים ומקומיים כאחד.

הקדמה: טעימה מפריז בפראג

כשאתם מטיילים ברחובות פראג, אולי תבחינו במראה מוכר המתנשא מעל קו הרקיע של העיר. לא, זה לא גשר קארל או מצודת פראג – זה מגדל אייפל מיניאטורי! זה נכון, לפראג יש גרסה משלה לציון הדרך הפריזאי האייקוני, העומדת רק בעשירית מהגודל המקורי. העתק מקסים זה מציע טעימה מפריז בלב פראג, והפך לאטרקציה אהובה על מקומיים ותיירים כאחד.

מגדל אייפל הקטן בפראג אולי לא מפורסם כמו מקבילו בפריז, אבל הוא בהחלט מחזיק בקסם הייחודי שלו. זהו עדות לערעור האוניברסלי ולמורשת המתמשכת של מגדל אייפל המקורי, שכבש את לבם של אנשים בכל רחבי העולם. בפראג, מגדל אייפל הקטן משמש כסמל לקסם העיר מכל מה שנוגע לרומנטי וגחמני.

המגדל ממוקם בלב העיר העתיקה של פראג, במרחק הליכה קצר מאטרקציות פופולריות אחרות כמו השעון האסטרונומי והרובע היהודי. מיקומו המרכזי הופך אותו לתחנה קלה ונוחה לכל מי שחוקר את העיר. מנקודת התצפית שלה בראש גבעת פטרין, המבקרים יכולים ליהנות מנופים עוצרי נשימה של קו הרקיע של פראג ושל נהר הוולטאבה. זה המקום המושלם לפיקניק רומנטי או לטיול נינוח אחר הצהריים.

למרות גודלו הזעיר, מגדל אייפל הקטן בפראג הוא פלא של הנדסה ועיצוב. הוא נבנה בשנת 1891 כחלק מתערוכת היובל, שחגגה 100 שנה להולדתו של הקיסר פרנץ יוזף הראשון. המגדל מתנשא לגובה של 63.5 מטרים ועשוי מברזל יצוק. הוא תוכנן על ידי האדריכלים František Prášil ויוליוס Souček, אשר עוצבו בהשראת העיצוב המקורי של גוסטב אייפל.

נוף ציורי של מגדל אייפל הקטן בפראג, מוקף בצמחייה עבותה.
נוף ציורי של מגדל אייפל הקטן בפראג, מוקף בצמחייה עבותה.

למה לבנות מגדל אייפל קטן בפראג?

במבט ראשון, הרעיון לבנות מגדל אייפל מיניאטורי בפראג אולי נראה מוזר, אבל למעשה יש כמה סיבות לכך שהעתק המקסים הזה נוצר. ראשית, המגדל נבנה כחלק מתערוכת היובל ב-1891, שנועדה להציג את מיטב התרבות והתעשייה הצ'כית. מגדל אייפל הקטן היווה קריצה להשפעה הבינלאומית של מגדל אייפל המקורי, ושימש סמל לחדשנות ויצירתיות צ'כית.

סיבה נוספת לבניית מגדל אייפל הקטן בפראג הייתה לספק למבקרים אטרקציה ייחודית ובלתי נשכחת. באותה תקופה, המגדל היה אחד המבנים הגבוהים ביותר בעיר והציע נוף פנורמי של קו הרקיע של פראג והאזור הכפרי שמסביב. הוא הפך במהירות ליעד פופולרי עבור תיירים ומקומיים כאחד, ונשאר אטרקציה אהובה עד היום.

המגדל שימש גם כסמל לידידות צ'כית-צרפתית ולחילופי תרבות. לצ'כיה ולצרפת יש היסטוריה ארוכה של קשרים תרבותיים ופוליטיים, ומגדל אייפל הקטן היה דרך לחגוג ולחזק את הקשרים הללו. זו הייתה גם דרך להפגין את הערכתה של צ'כיה לאמנות ולארכיטקטורה צרפתית, שהייתה לה השפעה משמעותית על הזהות התרבותית של המדינה.

לבסוף, מגדל אייפל הקטן בפראג הוא עדות למורשת המתמשכת של מגדל אייפל המקורי. המגדל כבש את דמיונם של אנשים בכל רחבי העולם והפך לסמל של אהבה, רומנטיקה והרפתקאות. על ידי בניית גרסה מיניאטורית של המגדל בפראג, העיר הצליחה לנצל את המשיכה האוניברסלית הזו ולהציע למבקרים טעימה מהקסם הפריזאי מבלי לעזוב את צ'כיה.

ההיסטוריה והמשמעות של מגדל אייפל הקטן

למגדל אייפל הקטן בפראג היסטוריה עשירה וחשיבות תרבותית ואדריכלית משמעותית. כפי שהוזכר קודם לכן, המגדל נבנה במסגרת תערוכת היובל ב-1891, שציינה 50 שנה לתקופת שלטונו של הקיסר פרנץ יוזף הראשון.

המגדל תוכנן על ידי האדריכל הצ'כי Vratislav Pasovský, ששאב השראה ממגדל אייפל המקורי בפריז. המגדל מתנשא לגובה 63.5 מטר והוא עשוי מברזל, בדיוק כמו מקבילו הפריזאי.

במהלך מלחמת העולם הראשונה שימש מגדל אייפל הקטן כמגדל שידורי רדיו על ידי הצבא האוסטרו-הונגרי. לאחר המלחמה שוקם המגדל ונפתח שוב לציבור.

לאורך השנים עבר המגדל מספר שיפוצים ושחזורים על מנת להבטיח את המשך בטיחותו ויציבותו. כיום, המגדל הוא אנדרטה תרבותית מוגנת ומתוחזק על ידי הגלריה העירונית של פראג.

מגדל אייפל הקטן משמעותי גם בשל תפקידו באמנות ובספרות הצ'כית. המגדל תואר במספר רב של ציורים, תצלומים וספרים, והפך לחלק בלתי נפרד מהזהות התרבותית של פראג.

בשנים האחרונות, המגדל הפך גם למקום פופולרי עבור זוגות לצלם תמונות רומנטיות ולהחליף נדרים. העיצוב המקסים בהשראה פריזאית והנוף הפנורמי של פראג הופכים אותו למקום ייחודי ובלתי נשכח באמת לחתונות ואירועים מיוחדים אחרים.

תצלום ישן של בניית מגדל אייפל הקטן, המציג את ההיסטוריה העשירה שלו.
תצלום ישן של בניית מגדל אייפל הקטן, המציג את ההיסטוריה העשירה שלו.

הפלא הארכיטקטוני של מגדל אייפל המיניאטורי של פראג

מגדל אייפל הקטן בפראג הוא פלא ארכיטקטוני אמיתי, שנועד לשכפל את המגדל האייקוני בפריז תוך שילוב אלמנטים צ'כיים ייחודיים. מאפיין בולט אחד של המגדל הוא עיצוב הסריג המורכב שלו, המורכב מאלפי קורות ברזל ומסמרות. בסיס המגדל מעוטר גם בפסלים מעוטרים ואלמנטים דקורטיביים, שמוסיפים לפאר וליופי הכללי שלו.

למרות היותו גרסה מיניאטורית של המגדל המקורי, מגדל אייפל הקטן בפראג מרשים לא פחות מבחינת ההנדסה והעיצוב שלו. בניית המגדל דרשה תכנון ודיוק מדוקדק, כמו גם הבנה מעמיקה של החוזק והיציבות של מבני ברזל.

אחד המאפיינים הבולטים של המגדל הוא פלטפורמת התצפית שלו, המציעה נופים עוצרי נשימה של פראג והאזור הכפרי שמסביב. המבקרים יכולים לטפס לראש המגדל ולצפות בנופים פנורמיים של העיר, כולל ציוני דרך מפורסמים כמו מצודת פראג וקתדרלת סנט ויטוס.

היבט מרשים נוסף בעיצובו של מגדל אייפל הקטן הוא יכולתו לעמוד בתנאי מזג אוויר קשים. למרות היותו עשוי מברזל, המגדל סבל מספר רב של סערות וחורפים קשים לאורך ההיסטוריה שלו, עדות למיומנותם וכושר ההמצאה של מעצביו ובוניו.

עיצובו הייחודי ומשמעותו ההיסטורית של המגדל הפכו אותו גם לנושא מחקר ומחקר פופולרי בקרב אדריכלים והיסטוריונים. עבודת הסריג המורכבת והקישוטים המעוטרים שלו היוו השראה לאינספור אמנים ומעצבים, והפופולריות המתמשכת שלו היא עדות ליופי ולמשיכה הנצחיים שלו.

איך מגדל אייפל קטן בהשוואה למקור?

גודל וקנה מידה:

אחד ההבדלים הברורים ביותר בין מגדל אייפל הקטן בפראג למגדל המקורי בפריז הוא גודלם וקנה המידה שלהם. בעוד המגדל המקורי מתנשא לגובה של למעלה מ-300 מטרים, מגדל אייפל הקטן בפראג גובהו רק 63 מטרים, מה שהופך אותו לפחות מרבע מגודלו של המקור. הבדל הגודל הזה מורגש מיד, אבל הוא לא פוגם מהיופי והאלגנטיות הכללית של המגדל.

 • עיצוב ופירוט:

  למרות גודלו הקטן יותר, מגדל אייפל הקטן בפראג נועד לשכפל את המגדל המקורי כמעט בכל פרט ופרט. מעבודת הסריג המורכבת של מסגרת המגדל ועד הפסלים המעוטרים והאלמנטים הדקורטיביים על בסיסו, מגדל אייפל הקטן הוא יצירת אמנות אמיתית. מעצבי המגדל דאגו לדאוג שכל אלמנט של המגדל המקורי ישוחזר נאמנה, מה שהופך אותו לעדות אמיתית ליופי ולאלגנטיות של המקור.

 • משמעות תרבותית:

  אמנם מגדל אייפל הקטן בפראג אולי לא גדול או מפורסם כמו המקור בפריז, אבל עדיין יש לו ערך תרבותי משמעותי עבור תושבי פראג. המגדל הוא סמל למערכת היחסים ארוכת השנים של העיר עם צרפת ולמורשת התרבותית העשירה שלה, והוא משמש תזכורת לחשיבותם של חילופי תרבות והערכה. הפופולריות המתמשכת של המגדל בקרב תיירים ומקומיים כאחד היא עדות למשמעות התרבותית שלו וליכולתו לקרב אנשים מכל רחבי העולם.

מגדל אייפל הקטן ומגדל אייפל המקורי זה לצד זה, מדגישים את הדמיון והשוני ביניהם.
מגדל אייפל הקטן ומגדל אייפל המקורי זה לצד זה, מדגישים את הדמיון והשוני ביניהם.

"מגדל עם נוף": נוף פנורמי של פראג

אחד המשיכה העיקריים של מגדל אייפל הקטן בפראג הוא הנופים הפנורמיים המדהימים שהוא מציע של העיר. המבקרים במגדל יכולים לעלות במעלית או לטפס במדרגות לפסגה, שם הם יתוגמלו בנופים עוצרי נשימה של העיר העתיקה ההיסטורית של פראג, גשר קארל ונהר הוולטאבה.

מרפסת התצפית של המגדל מספקת תצפיות ללא הפרעה של 360 מעלות של העיר, מה שהופך אותה למקום אידיאלי לצילום תמונות ולקבלת מבט ממעוף הציפור על הארכיטקטורה הייחודית של פראג וציוני הדרך. המבקרים יכולים גם לחזות בפארקים ובמרחבים הירוקים הרבים של העיר, כולל גבעת פטרין, שנמצאת במרחק הליכה קצר מהמגדל.

בלילה, הנופים הנשקפים ממגדל אייפל הקטן מדהימים במיוחד, שכן המבנים ההיסטוריים הרבים וציוני הדרך של העיר מוארים ויוצרים אווירה קסומה ובלתי נשכחת.

המבקרים יכולים גם לנצל את בית הקפה של המגדל באתר, המציע מגוון כיבודים וחטיפים, כמו גם מקומות ישיבה נוחים ושולחנות בהם הם יכולים להירגע ולהתבונן בנופים.

אילו אירועים ופעילויות מתקיימים במגדל אייפל הקטן?

מגדל אייפל הקטן בפראג הוא לא רק אטרקציה תיירותית פופולרית, אלא הוא גם משמש כמקום למגוון אירועים ופעילויות במהלך השנה. מפסטיבלי תרבות ועד קונצרטים מוזיקליים, תמיד קורה משהו במגדל. הנה כמה דוגמאות לאירועים ולפעילויות שמבקרים יכולים ליהנות מהם:

 • 1. פסטיבל מוזיקת קיץ:
  בכל קיץ, מגדל אייפל הקטן מארח פסטיבל מוזיקה בהשתתפות אמנים מקומיים ובינלאומיים. הפסטיבל מתקיים בחצר המגדל, והמבקרים יכולים ליהנות ממגוון ז'אנרים מוזיקליים, מג'אז ועד רוק.
 • 2. תערוכות אמנות:
  הגלריה של המגדל במקום מארח מגוון תערוכות אמנות לאורך השנה, המציגות את יצירותיהם של אמנים מקומיים ובינלאומיים כאחד. המבקרים יכולים לעיין באוסף הציורים, הפסלים ושאר יצירות האמנות של הגלריה, ואפילו לרכוש יצירות אמנות לקחת הביתה למזכרת.
 • 3. ארוחות ערב רומנטיות:
  לחוויה מיוחדת באמת, המבקרים יכולים להזמין ארוחת ערב רומנטית לשניים במגדל אייפל הקטן. מסעדת המגדל מציעה מגוון מנות גורמה לצד יין ושמפניה, כולן מוגשות באווירה אינטימית עם נופים מדהימים של העיר.

  בנוסף לאירועים אלו, מגדל אייפל הקטן הוא גם מקום פופולרי לחתונות ולאירועים מיוחדים אחרים. צוות המגדל יכול לסייע בסידור כל הפרטים, מקייטרינג ועד קישוטים, על מנת להבטיח שהאירוע שלכם יהיה בלתי נשכח באמת.

אירוע תוסס המתקיים בבסיס מגדל אייפל הקטן, מושך אליו המוני מקומיים ותיירים.
אירוע תוסס המתקיים בבסיס מגדל אייפל הקטן, מושך אליו המוני מקומיים ותיירים.

ביקור במגדל אייפל הקטן: מידע על כרטיסים ונגישות

אם אתם מתכננים ביקור במגדל אייפל הקטן בפראג, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שאתם הולכים.

להלן מידע חשוב על כרטיסים ונגישות:

כדי להיכנס למגדל, תצטרכו לרכוש כרטיס. כרטיסים ניתן לרכוש באינטרנט מראש, או במשרד הכרטיסים של המגדל ביום הביקור. המחירים משתנים בהתאם לסוג הכרטיס שתבחרו, עם הנחות זמינות לילדים, סטודנטים וקשישים.

המגדל נגיש למבקרים עם מוגבלויות, עם רמפות לכיסא גלגלים ומעליות זמינות להגיע למרפסת התצפית. עם זאת, חשוב לציין כי מסעדת המגדל ממוקמת במפלס העליון ונגישה באמצעות מדרגות בלבד.

אם אתם מתכננים לבקר בשיא עונת התיירות, מומלץ להזמין כרטיסים מראש כדי למנוע תורים ארוכים. המגדל יכול להיות צפוף, במיוחד בחודשי הקיץ, אז תכננו להגיע מוקדם ביום או מאוחר יותר בערב לחוויה שקטה יותר.

בנוסף למגדל עצמו, ישנן אטרקציות נוספות באזור שמסביב שכדאי לבקר בהן. גבעת פטרין הסמוכה, למשל, מציעה נופים מדהימים של העיר והיא מקום פופולרי לפיקניקים והליכות. מנזר סטראחוב ההיסטורי ממוקם גם הוא בקרבת מקום והוא ביתם של ספרייה ומבשלת בירה מהממות.

מדוע מגדל אייפל הקטן הוא אטרקציה שחובה לראות בפראג?

אם אתם מתכננים טיול לפראג, מגדל אייפל הקטן בהחלט צריך להיות ברשימת האטרקציות שאתם חייבים לראות. הנה רק כמה סיבות לכך:

 • 1. חתיכת היסטוריה ייחודית

  מגדל אייפל הקטן בפראג הוא פיסת היסטוריה ייחודית המספרת סיפור מרתק על היחסים בין צרפת לצ'כיה. נבנה בשנת 1891, המגדל נועד במקור להיות מבנה זמני לתערוכת היובל, אך הוא התגלה כפופולרי כל כך עד שהוא נותר על כנו. כיום, הוא משמש כתזכורת לחילופי הדברים התרבותיים והאמנותיים בין צרפת לצ'כיה במהלך סוף המאה ה-19.

 • 2. נופים מדהימים של העיר

  אחד האטרקציות העיקריות של מגדל אייפל הקטן הוא הנופים המדהימים שהוא מציע של פראג. ממרפסת התצפית, המבקרים יכולים לראות נופים פנורמיים של העיר, כולל נהר הוולטאבה, גשר קארל וטירת פראג. בין אם אתה מבקר בפעם הראשונה או מטייל ותיק, הנופים ממרומי המגדל הם באמת עוצרי נשימה.

 • 3. מגוון אירועים ופעילויות

  בנוסף למשמעותו ההיסטורית ולנופים המדהימים, מגדל אייפל הקטן מציע גם מגוון אירועים ופעילויות לאורך כל השנה. מקונצרטים ותערוכות אמנות ועד לפסטיבלי אוכל ויין, תמיד קורה משהו במגדל. בין אם אתם מתעניינים באמנויות, במוזיקה או באוכל ושתייה, בטוח שיהיה אירוע שמושך אתכם.

קבוצת תיירים מצטלמת מול מגדל אייפל הקטן, עם חיוכים על הפנים.
קבוצת תיירים מצטלמת מול מגדל אייפל הקטן, עם חיוכים על הפנים.

מסקנה: חוגגים את קסמו של מגדל אייפל הקטן של פראג

פראג היא עיר שידועה בארכיטקטורה המדהימה שלה ובמורשת התרבותית העשירה שלה, ומגדל אייפל הקטן הוא דוגמה מושלמת לשניהם. כאן, חקרנו רק כמה מהסיבות לכך שהמגדל האייקוני הזה הוא חלק כל כך חשוב מהנוף התרבותי של פראג.

 • קסם ואופי:

  בליבו, מגדל אייפל הקטן הוא חגיגה של הקסם והאופי של פראג. מההיסטוריה הייחודית שלה ועד לנופים המדהימים ולמגוון האירועים שלה, זה עדות למורשת התרבותית העשירה של העיר ולמסורות האמנותיות שלה.

 • חתיכת פריז בפראג:

  עבור מבקרים רבים, מגדל אייפל הקטן הוא גם דרך לחוות טעימה מפריז בפראג. עם הדמיון הבולט שלו למגדל המקורי בפריז, הוא מציע הזדמנות ייחודית לחקור את חילופי התרבות בין צרפת לצ'כיה.

 • אטרקציה שחובה לראות:

  בין אם אתם מבקרים בפעם הראשונה בפראג או מטיילים ותיקים, מגדל אייפל הקטן הוא פשוט אטרקציה שחובה לראות. מהנופים המדהימים ועד למגוון האירועים והפעילויות שלו, יש כאן משהו לכולם.

מגדל אייפל קטן בפראג:

מקום גובה שנת יצור עלות משוערת (דולר ארה"ב)
פראג, הרפובליקה הצ'כית 30 מטר 2000 150,000 ₪
פראג, הרפובליקה הצ'כית 30 מטר 2000 150,000 ₪
פראג, הרפובליקה הצ'כית 30 מטר 2000 150,000 ₪
פראג, הרפובליקה הצ'כית 30 מטר 2000 150,000 ₪

מגדל אייפל הקטן בפראג הוא אטרקציה מרתקת, המציעה נופים עוצרי נשימה והיסטוריה עשירה, מה שהופך אותו ליעד חובה למטיילים.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן